BM copyright

OLINEK

13 lutego 2021
Sesja rodzinna – Powsin, październik 2019 r.
OLINEK – synek Agnieszki i Kuby, 3 latka

Diagnoza: O problemach ze zdrowiem Olinka dowiedzieliśmy się już w 12 tygodniu ciąży. Okazało się, że występuje u niego wada układu moczowego. Olinek jeszcze w brzuszku przeszedł szczegółową diagnostykę i aż 7 zabiegów wewnątrzmacicznych. Niestety doszło do przedwczesnego porodu w 27 tygodniu ciąży, niedotlenienia i wylewów krwi do mózgu. Konsekwencją tego, Olek walczył o życie długie miesiące. Ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, zaburzenia integracji sensorycznej, refluks, zaburzenia snu i skrajnie niską odporność oraz poważną wadę nerek.

Codzienność: Nasza codzienność to głównie walka o samodzielność Olinka – fizjoterapia 5-6 razy w tygodniu, integracja sensoryczna, logopeda, psycholog i komunikacja alternatywna to nasza codzienność. Olinek nie chodzi, nie raczkuje, nie siedzi samodzielnie, natomiast jeździ już na wózku aktywnym. Ostatnio ku naszej ogromnej radości zaczął mówić! Jest bardzo bystry i intelektualnie w normie wiekowej, dlatego, przy ciężkiej pracy, ma ogromną szansę na samodzielność. Od ponad roku, szukając środków na intensywną terapię dla synka, organizujemy akcję charytatywną #dlaolinka, którą wsparło już blisko 200 znanych osób ze świata filmu, sztuki, muzyki, telewizji…

Rodzice: Mamy wrażenie, że choroba syna bardzo nas zmieniła  – na lepsze! Potrafimy teraz czerpać radość z małych rzeczy, celebrować każdą nową umiejętność synka, każdy jego postęp. Wspólnie przeżywamy też regresy w jego rozwoju, ale nigdy się nie poddajemy! Otrzepujemy pióra i dalej rozkładamy skrzydła do walki. Olinek jest naszym nadrzędnym celem. Jest cudem.

Rok 2021:

Mama: Od niedawna bardzo aktywnie działam na rzecz opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Z pierwszymi, małymi sukcesami. Czuję, że robię coś, co może odmienić nie tylko los naszej rodziny, ale i wielu innych osób dotkniętych problemem niepełnosprawności. Gdyby nie Olinek, byłabym teraz zapewne w innym miejscu. Ale czy bardziej wartościowym? On nadał wszystkiemu sens. Nasz najprawdziwny nauczyciel miłości!

Jeśli chcielibyście poczytać o Olinku i jego postępach, zajrzyjcie na FB stronę Olinka !

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Related articles