BM copyright

Portretowe warsztaty w TOSKANII

20 kwietnia 2021 , , , ,

Zapraszamy na niezwykłą, fotograficzną podróż do słonecznej Toskanii!

Jeśli kochasz fotografować, chcesz nauczyć się robić wyjątkowe portrety w kameralnym gronie pasjonatów i marzysz o przygodzie wśród średniowiecznych uliczek, czy gajów oliwnych z aparatem w dłoni, to nasza propozycja jest dla Ciebie! Na kilka dni zabierzemy Cię w piękne plenery północnej Toskanii, gdzie wspólnie będziemy tworzyć portretowe kadry i uczyć się, jak wykorzystać światło i przestrzeń do zatrzymania ulotnej chwili czy spojrzenia. Popołudniami omówimy technikę i obróbkę, a wieczorami odpoczniemy, rozmawiając o fotografii i nie tylko, przy lampce wina i włoskich specjałach. Z całą pewnością wrócisz pełna energii, inspiracji i wiedzy, a także bogatsza o wykonane fotografie, które idealnie wzbogacą Twoje portretowe portfolio.

Wyjazd organizujemy w kameralnej kobiecej grupie. Każda z Was stanie także po drugiej stronie obiektywu, aby zrozumieć, co oznacza pozowanie i świadomość własnego ciała. A zatem dodatkowym bonusem będą Twoje własne fotografie wizerunkowe w tych niezwykłych toskańskich plenerach.

Jeśli więc czujesz, że chcesz dołączyć do tego wyjątkowego kobiecego zespołu, zapoznaj się z programem wyjazdu i rezerwuj miejsce! Jest ich tylko kilka! Będzie przepięknie!

PROGRAM 6-dniowych WARSZTATÓW PORTRETOWYCH w TOSKANII

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Włoch;

Przejazd do Aramo w Toskanii;

Kolacja powitalna na tarasie z widokiem na wzgórza Północnej Toskanii.

Dzień 2

Włoskie śniadanie we wspólnym gronie;

Warsztaty fotograficzne – cz. 1

 • Wstęp do warsztatów, czyli jak działać, aby fotografia stała się nie tylko pasją, ale i zawodem;
 • Kwestie techniczne (dobór sprzętu fotograficznego);
 • Kompozycja;
 • Światło;
 • Praca z modelem;
 • Przygotowanie sesji fotograficznej;

Lunch;

Czas wolny i przygotowanie do sesji;

Popołudniowa sesja fotograficzna w Aramo;

Kolacja i wieczorne rozmowy o fotografii.

Dzień 3

Poranna sesja fotograficzna w okolicach Aramo (z niskim wschodzącym słońcem);

Śniadanie;

Wyjazd na plener fotograficzny w okolicach Lukki;

Lunch w restauracji;

Powrót na kolację na Aramo;

Omówienie pleneru fotograficznego i selekcja zdjęć;

Dla chętnych sesja o zachodzi słońca – zdjęcia w złotej godzinie.

Dzień 4

Śniadanie;

Wyjazd do południowej części Toskanii na całodniowy plener fotograficzny (portret w typowym toskańskim plenerze, winnice);

Lunch w podróży;

Kolacja w  restauracji w historycznym San Gimignano.

Dzień 5

Śniadanie;

Czas wolny na spacery i selekcję zdjęć;

Lunch;

Warsztaty obróbkowe i omówienie całego workflow fotografa, czyli pełnego procesu od pomysłu sesji do efektu końcowego;

Podsumowanie warsztatów, niespodzianka i kolacja pożegnalna.

Dzień 6

Śniadanie;

Transfer na lotnisko;

Powrót z Bolonii do Warszawy

UWAGA! Ramowy program to nasza propozycja bazująca na dostępności tanich lotów w okolice Toskanii (obecnie dostępne są tanie loty jedynie do Bolonii). Jeśli ruszą tanie loty do Pizy, możemy zorganizować wyjazd 4-dniowy, Wtedy program warsztatów nie zmieni się znacząco, jednak będzie bardziej intensywny i zrezygnujemy z dnia wyjazdu na południe Włoch. W wariancie krótszym zmienia się także cena Jeśli byłybyście zainteresowane opcją 4-dniową, dajcie nam znać – będziemy monitorować sytuację.

NOCLEG i KULINARIA

Proponujemy Wam nocleg w tradycyjnym włoskim domu znajdującym się w średniowiecznym miasteczku Aramo, położonym wśród zielonych wzgórz Toskanii. W pełni wyposażony i odnowiony w lutym 2020 roku, pozwoli Wam delektować się smakami i aromatem włoskiej kuchni. Wieczorami po niezapomnianych warsztatach fotograficznych, będzie okazja na wymianę doświadczeń i dyskusję w kameralnym gronie w salonie z kominkiem lub na pobliskim tarasie.

Dom położony jest w połowie drogi między Pizą, a Florencją. Na  piesze wycieczki wśród gajów oliwnych i po zielonych wzgórzach można udać się od razu po wyjściu z domu. Podczas pobytu będą na Was czekały świeżo przygotowane zróżnicowane śniadania. Nie zabraknie też tradycyjnego włoskiego, porannego słodkiego poczęstunku prosto z regionalnej cukierni. Posiłki każdego dnia będą dostosowane do programu warsztatów i umożliwią Wam odkrycie regionalnych produktów: wędlin, serów, oliwy i wina. Wspólnie udamy się do pobliskiej restauracji, gdzie pizze wypiekane są w piecu opalanym drewnem, a produkty pochodzą od lokalnych dostawców.

Koszty wyżywienia rozliczamy na miejscu.

TRANSPORT

Przelot tanimi liniami nie jest wliczony w cenę i każdy uczestnik zobowiązany jest zakupić swój bilet lotniczy na własny koszt. Na miejscu będziemy poruszać się wynajętymi samochodami osobowymi.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Warsztaty skierowane są do osób, których pasją jest fotografia – zarówno do amatorów, którzy chcą nauczyć się robić lepsze i świadome zdjęcia, jak i do profesjonalnych fotografów, chcących rozwijać się w dziedzinie fotografii portretowej. Wymagania sprzętowe to aparat z wymienną optyką (lustrzanka lub bezlusterkowiec) oraz przynajmniej 1 obiektyw portretowy, najlepiej z przesłoną f.1.4 lub 1.8 ewentualnie 2.8). Przy większych otworach przesłony trudno jest uzyskać efekt rozmycia tła, istotny w fotografii portretowej.

Nauka obróbki będzie dotyczyła programów Adobe – Lightroom (LR) i Photoshop (PS), w których nie trzeba mieć doświadczenia przed warsztatami, aczkolwiek wstępna znajomość tych programów bardzo ułatwi przekazywanie wiedzy na ich temat. Otrzymacie także specjalne materiały dydaktyczne oraz narzędzia, takie jak presety LR oraz akcje PS, które pomogą Wam w praktycznym wykorzystaniu przekazanej na warsztatach kompleksowej wiedzy o fotografii portretowej.

Kim jesteśmy:

Beata Muchowska – fotograf portretowy i mama trzech chłopaków. Z wykształcenia geograf, od wielu lat jednak zajmuje się fotografią rodzinną i portretową, która jest jej największą pasją. Życiowa optymistka, która uwielbia ludzi i podróże. Te warsztaty są efektem jej marzeń o dzieleniu się wiedzą, wzajemnych inspiracjach i wspierania innych fotografów w rozwoju. Autorka strony beatamuchowska.com oraz bloga www.rodzinamikolajka.pl.

Aleksandra Żychlińska – miłośniczka Toskanii i kultury śródziemnomorskiej, od wielu lat dzieli życie między Warszawą, a słoneczną Italią. Z wykształcenia etnolog i romanista; na co dzień mama wesołej trójki i nauczyciel, która pragnie przekazać swoją kulinarną pasję do podróży podczas zajęć i warsztatów tematycznych. Zadba o nasze kubki smakowe i zapozna z toskańskimi tradycjami kulinarnymi.

Warsztaty odbędą się przy minimalnej grupie 4 osób (max. 8 osób) + 2 prowadzące

CENA WARSZTATÓW 6-dniowych:

proponowany termin 19-24 czerwca

4250 zł (przy 4 osobach)

3950 zł (przy 5 -8 osobach)

CENA WARSZTATÓW 4-dniowych:

3200 zł (przy 4 osobach)

2950 zł (przy 5-8 osobach)

Cena zawiera:

 • warsztaty fotograficzne z Beatą Muchowską;
 • nocleg w pokojach 2-osobowych;
 • transport 2 wynajętymi na lotnisku we Włoszech samochodami osobowymi;
 • ubezpieczenie wyjazdu.

Cena nie zawiera:

 • przelotu tanimi liniami Warszawa – Bolonia – Warszawa (orientacyjny koszt to 300-500 zł z 1 małą walizką podręczną);
 • wyżywienia rozliczanego na miejscu w walucie Euro (orientacyjny koszt pełnego wyżywienia na miejscu z winem i wyjściami do restauracji to 230 Euro/os);
 • ewentualnego testu na Covid (dla osób niezaszczepionych, jeśli będą takie wymagania).

Jeśli chcesz z nami jechać i przeżyć niezwykłą fotograficzną przygodę, napisz do nas! Taki event to naprawdę wyjątkowa sprawa! Zapraszamy Cię na wyjazd, który z pewnością przyniosą Ci mnóstwo inspiracji i cały ogrom fotograficznej wiedzy, dzięki której będziesz robiła dużo lepsze zdjęcia, a może także rozwiniesz swoje skrzydła w tej dziedzinie biznesu… A dodatkowo gwarantujemy: będzie pysznie i bardzo pięknie!

Warsztaty organizowane są we współpracy z Biurem Podróży Horyzonty.

Zapraszamy bardzo serdecznie! Piszcie na bea.muchowska@gmail.com.

Related articles